- Projekt posilňovanie komunitných vzťahov
- Inteligentný dom
- Projekt Vráťme šport do škôl - Korčuľovanie ma baví
- Projekt Všetci sme rovnakí
- Projekt Erasmus+
- Lezecká stena
- Zelená oáza
- Kruhový tréning
- (Ne)známi Kysučania
- ,,Škola bez tabaku, alkoholu a drog“
- Vráťme šport do škôl 2016
- Oddych pri cyklotrase
- Spoznaj rieku Kysucu
- Vráťme šport do škôl 2015
- Škola bez tabaku, alkoholu a drog
- DIGIŠKOLA
- Cesta za poznaním objektívnej slovenskej histórie
- Krasňanské studničky - voda pre život
- Vráťme šport do škôl 2014
- Poznávaním histórie rozvíjame vlastenectvo a národné povedomie
- Vráťme šport do škôl 2013
- Zvyšovanie kvality vzdelávania ZŠ a SŠ s využitím elektronického testovania
- ROZVOJ STREDNÉHO ODBORNÉHO VZDELÁVANIA
- Grafické systémy v odbornom vzdelávaní a príprave na rok 2013
- Enviroprojekt 2013
- Záložka do knihy
- PROJEKT SMAPUDE_LIFE
- Chráňme vtáčie populácie Kysúc
- 1.ČSR v Žilinskom samosprávnom kraji
- Končím školu a čo ďalej?
- GstarCAD
Lezecká stena
Stredná odborná škola drevárska a stavebná v Krásne nad Kysucou sa zapojila do grantového programu Žilinského samosprávneho kraja - Vráťme šport do škôl 2019 pod názvom Lezecká stena. Cieľom projektu bolo vybudovať v telocvični školy lezeckú stenu a zvýšiť záujem žiakov o atraktívny druh športovania - lezenie.
Dňa 24. septembra 2019 bol projekt slávnostne dokončený a lezecká stena sprístupnená našim žiakom. Pri tejto príležitosti sa stretli riaditeľ školy PaedDr. Ján Palko, žiaci zo Základnej školy z Krásna nad Kysucou a z Cirkevnej základnej školy Jána Palárika z Rakovej so svojimi učiteľmi telesnej výchovy a pedagógovia so žiakmi našej školy. V slávnostnom príhovore riaditeľ školy uviedol, že týmto projektom chceme žiakom našej školy sprístupniť aktívny druh športovania – lezenie, ktoré môžu žiaci využívať aj vo voľnej prírode. Druhým dôvodom, prečo sme vybudovali lezeckú stenu bolo to, že naši žiaci v učebných odboroch murár, tesár, maliar a študijného odboru operátor stavebnej výroby nemajú skoro žiadne praktické skúsenosti so zlaňovaním, ktoré sa v praxi často využíva najmä pri výškových prácach. Žiaci sa často boja výšok, preto si na hodinách telesnej a športovej výchovy túto metódu osvoja a budú lepšie pripravení na uplatnenie sa na trhu práce. Prestrihnutím pásky sa odštartovala súťaž pre žiakov základných škôl lezeckých výstupov. Tri najšikovnejšie dievčatá a traja najúspešnejší chlapci boli odmenení medailami a sladkosťami.
Projektom Lezecká stena sme sa snažili nadobudnúť potrebné zručnosti žiakov, ktorí si osvoja metódu zlaňovania a prácu s lezeckými postrojmi, budú sa môcť uchádzať aj o také pracovné miesta, ktoré sú zamerané na práce vo výškach a tým si rozšíria možnosti uplatnenia sa na trhu práce.
Napísala: Mgr. Mária Gavenčiaková