O škole Možnosti štúdia ELearning Rozvrh Webmail Mapa Výrobky školy Kontakt Napíšte nám

Akcie školy 2014/2015

SOŠ drevárska a stavebná Krásno nad Kysucou na „Dni remesiel“ v Radoli.

Stredná odborná škola drevárska a stavebná v Krásne nad Kysucou sa dňa 21. mája 2015 zúčastnila nultého ročníka školskej akcie „ Deň remesiel“, ktorý sa konal v ZŠ v Radoli.

Naši študenti predstavili škôlkarom a žiakom  ZŠ históriu drevárstva, stavebníctva a čalúnnictva a prečo je v súčasnosti v 21. storočí tak dôležitá ochrana a tvorba životného prostredia.

Žiaci siedmeho ročníka v spolupráci so študentmi SOŠ drevárskej a stavebnej z Krásna nad Kysucou vytvorili množstvo pekných výrobkov z dreva. Lupienkovou pílou vyrezávali z preglejky písmená abecedy,  zvieratká, autíčka, domčeky a rôzne iné obrazce s detskými motívmi. Vyskúšali si aj rezanie tehál pomocou píly. Zaujala ich aj modelová situácia stavby komína z drevených tehál, ktorú si aj sami vyskúšali. Iných žiakov upútal učeň – maliar, ktorý predvádzal rôzne maliarske techniky a námety na stenu. Ďalšiu skupinku žiakov očarilo čalúnenie sedacieho nábytku a tvorba textilných doplnkov do domácnosti.  Fascinovali aj študentky a študenti z odboru Technológia ochrany a tvorby životného prostredia, ktorí robili v prenosnom laboratóriu rozbor vody z okolitých studničiek. Škôlkari a žiaci sa najviac tešili, keď si mohli sami zrealizovať rozbor vody.

Všetkých návštevníkov čakala prezentácia o našej škole a jej jednotlivých študijných a učebných odborov a ukážky výrobkov z minulosti a súčasnosti.

„Deň remesiel“ bola veľmi príjemná školská akcia, ktorá spojila škôlkarov, žiakov ZŠ a študentov stredných škôl prostredníctvom ľudových remesiel na Kysuciach v minulosti a dnes. Všetci sa už tešíme na 1. ročník tejto školskej akcie.

Napísala: Mgr. Mária Gavenčiaková