O škole Možnosti štúdia ELearning Rozvrh Webmail Mapa Výrobky školy Kontakt Napíšte nám

Akcie 2013/2014

Fašiangy v SOŠ drevárskej a stavebnej v Krásne nad Kysucou

     Stredná odborná škola drevárska a stavebná v Krásne nad Kysucou a jej Centrum voľného času zrealizovali pre žiakov a učiteľov už štvrtý ročník lúčenia s tradičným fašiangom. V rámci tejto akcie zorganizovali fašiangový karneval, ktorý sa konal 28. februára 2014.       

          Žiaci si urobili vtipné masky. Z nich najoriginálnejšie boli: múmia,  duchovia,  mačky, cyklista Sagan, Pipi Dlhá Pančucha. Niektorí sa vynašli a použili ako masky tzv. škrabošky, ktoré si sami vyrobili. Fašiang je spojený s tradíciami ako pečením šišiek - fánok, vypúšťaním lampiónov, rôznymi maskami, zábavnými hrami a samotným fašiangovým karnevalom.

     Bolo naozaj veselo. Atmosféru podfarbili rôzne súťaže ako napríklad stolný tenis, stolný futbal, hod loptičkou do vedra  a mnoho ďalších  zábavných súťaží. Výhercovia boli odmenení sladkosťami.  Všade sa rozliehal smiech, dobrá nálada, fašiangová muzika s kultúrnym programom, ktorý zabezpečovali záujmové útvary. Obohatením akcie bola i „fašiangová grilovačka“.

     Fašiangová zábava splnila očakávania nielen žiakov ale aj návštevníkov  našej školy.  Stredná odborná škola drevárska a stavebná Krásno nad Kysucou nadviazala na tradíciu fašiangu na Kysuciach.  

 

Napísala. Mgr. Mária Gavenčiaková