O škole Možnosti štúdia ELearning Rozvrh Webmail Mapa Výrobky školy Kontakt Napíšte nám

Lyžiarsky výcvik SOŠ drevárska a stavebná Krásno nad Kysucou

V dňoch 4.-8.februára 2019 sa žiaci prvého ročníka Strednej odbornej školy drevárskej a stavebnej v Krásne nad Kysucou  zúčastnili  kurzu pohybových aktivít v prírode so zameraním na zimné športy  v lyžiarskom stredisku Snowparadise Veľká Rača Oščadnica.

      Náplňou kurzu bolo naučiť každého začiatočníka základným pohybom na lyžiach a pokročilejších zdokonaliť v tom, čo už  vedeli. Jeho súčasťou bolo zjazdové lyžovanie, snowboarding, pohyb a pobyt v prírode, relax. Zúčastnili sa ho žiaci z I. A, I. B a  I. C triedy. Všetci lyžiari boli roztriedení do skupín, podľa výkonnosti, kde sa im celý týždeň venovali inštruktori. Skúsení i začínajúci lyžiari otestovali svoje schopnosti na zjazdovke, ktorá bola každý deň iná v závislosti od počasia. Každý sa za  týždeň niečomu priučil.

           Poďakovanie patrí Lyžiarskemu stredisku Veľká Rača, ktorý nám vytvoril podmienky na priebeh lyžiarskeho výcviku a zamestnancom Chaty Plemenár, kde boli naši žiaci ubytovaní. Viacerí z nich boli po prvýkrát na dlhšiu dobu mimo domova. Museli sa prispôsobiť dennému režimu, stravovaniu, pobytu v kolektíve rovesníkov. Zároveň im to pomohlo spoznať sa navzájom, upevniť si kolektív, ale aj spoznať svoje schopnosti a pestovať vytrvalosť.  

         Na záver sa chceme poďakovať všetkým inštruktorom za dobre odvedenú prácu a žiakom za disciplínu. Najdôležitejšie je, že sa všetci vrátili zdraví a mohli opäť zasadnúť do prváckych školských lavíc a pripravovať sa na budúce povolanie.

foto a text: propagačný krúžok