O škole Možnosti štúdia ELearning Rozvrh Webmail Mapa Výrobky školy Kontakt Napíšte nám

Akcie školy 2011/2012

Mikuláš

Mikuláš

Žiaci a učitelia Strednej odbornej školy drevárskej v Krásne nad Kysucou sa ako každý rok v deň svätého Mikuláša rozhodli potešiť a slávnostne naladiť ľudí okolo seba. Spoločnými silami sa 6. decembra 2011 vyobliekali do kostýmov Mikuláša, anjela, čerta, Snehulienky a siedmich trpaslíkov a iných rozprávkových bytostí.

S batohom plnom prekvapení navštívili Materskú škôlku v Krásne nad Kysucou. Deťom zo škôlky vyčarili úsmevy na tváričkách. No vzápätí po príchode čerta sa na ich tváričkách objavil aj strach. Ten však netrval dlho, pretože v Krásne nad Kysucou máme poslušné deti a tak tam čert nemal čo robiť! Deti zarecitovali básničky a zaspievali vianočné piesne. Mikuláš rozdal darčeky a trpaslíci spolu s rozprávkovými bytosťami sa s deťmi zahrali a napokon aj zatancovali. V tento deň drevári navštívili aj Mestský úrad v Krásne nad Kysucou. Vedenie ich srdečne privítalo a na pamiatku sa zvečnili na fotografiách. Sviatočná Mikulášska nálada pokračovala potom v škole.. Pedagogický zbor sa postaral o príjemnú zábavu v podobe Mikulášskej grilovačky. Vo večerných hodinách privítal Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi rodičov, učiteľov a ich ratolesti. Všetky deti zarecitovali, zaspievali a zatancovali Mikulášovi pri rozsvietenom vianočnom stromčeku. Deti si zaskákali aj s čertom na trampolíne.

Táto akcia priniesla do našej školy sviatočnú atmosféru a čaro Vianoc. Dúfame, že všetci boli s Mikulášom spokojní, veď naši žiaci do tohto dňa vložili celé svoje srdce.

FOTOALBUM