O škole Možnosti štúdia ELearning Rozvrh Webmail Mapa Výrobky školy Kontakt Napíšte nám

Akcie školy 2010/2011

Súťaž drevených hračiek

Stredná odborná škola drevárska v Krásne nad Kysucou sa zúčastnila dvanásteho ročníka výstavy Etudy z dreva XII. - Drevené hračky, ktorú zrealizovalo Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene, súčasťou ktorej bola i súťaž o "naj" drevenú hračku. Odborná porota vyhodnotila víťazov v dvoch kategóriách. Pestrá paleta hier a hračiek je výsledkom práce 91 autorov a výrobcov. V prvej kategórii súťažilo 9 sériových výrobcov so 73 hračkami, v druhej kategórii originálov, prototypov a modelov 82 autorov - študentov z pätnástich stredných i vysokých škôl s výtvarným zameraním, ktorí prihlásili 129 hračiek.   

V kategórii originálov, prototypov a modelov, čiže druhá kategória,  bola zastúpená žiakom z našej školy Marekom Stríčekom z III.A triedy, ktorý vyrobil drevenú hojdaciu motorku. Na jej zhotovenie použil technológiu rôzneho spájania dreva a rôzne konštrukčné spoje za účelom estetického, mechanického a dizajnérskeho vyhotovenia z prírodného materiálu, smrekového, bukového a dubového dreva. Bola určená na hojdanie detí vo veku od dvoch do piatich rokov. Drevená hračka môže fungovať ako bytový doplnok. Ak sa vyberie motorka z dreveného stojana, môže slúžiť aj na vozenie dieťaťa.

Porotou vybrané súťažné hry a hračky si mohli návštevníci múzea vo Zvolene pozrieť na výstave, ktorá bola slávnostne otvorená 10. februára 2011. Na vernisáži boli oficiálne vyhlásené výsledky súťaže a odovzdané ceny najúspešnejším. Najlepšie sa umiestnili študenti Školy úžitkového výtvarníctva z Ružomberka. Druhé a tretie miesto obsadili študentky Školy úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru Bratislava. Marek Stríček z našej školy sa umiestnil na krásnom štvrtom mieste. Naša škola nie je umeleckou školou, no napriek tomu dokáže pripraviť žiakov (vedomosťami, zručnosťami, tvorivosťou, motiváciou), ktorí sa dokážu popasovať s celoslovenskou konkurenciou aj medzi umelcami.