O škole Možnosti štúdia ELearning Rozvrh Webmail Mapa Výrobky školy Kontakt Napíšte nám

Akcie školy 2012/2013

Lyžiarsky výcvik

 

Naši žiaci sa odhodlane zúčastnili lyžiarskeho výcviku v lyžiarskom stredisku Veľká Rača, stredisko SNOW PARADIS Oščadnica, ktorý sa konal v predposledný decembrový týždeň. Žiaci mali lyžiarsky výcvik zadarmo, pretože škola ušetrila na prevádzkových nákladoch vo vykurovaní v dielňach. Hlavným zámerom kurzu bolo naučiť každého začiatočníka základným pohybom na lyžiach, snowboarde a pokročilejších zdokonaliť v tom, čo už vedeli. Zúčastnili sa ho žiaci prvých ročníkov z I.A, I.B, I.C a I.D triedy.

Poďakovanie patrí aj lyžiarskemu stredisku Veľká Rača, ktorý nám vyšiel maximálne v ústrety a vytvoril nám podmienky na priebeh lyžiarskeho výcviku. Na záver sa chceme poďakovať všetkým inštruktorom za dobre odvedenú prácu a žiakom za disciplínu, vďaka ktorej sme predišli nepríjemným zraneniam a udalostiam. Naša vďaka patrí ako aj celému kolektívu vlekárov, vodičovi autobusu, ktorí pre našich žiakov pripravili príjemný pobyt. Čo je však najdôležitejšie, všetci sa vrátili zdraví a mohli opäť zasadnúť do prváckych školských lavíc.

Cieľom výcviku bolo zvýšiť lyžiarsku úroveň žiakov, pohybovú výkonnosť prostredníctvom zimných športov a vytvoriť pozitívny vzťah k zimným športom a k prírode v zime a ten sa nám aj podaril splniť. Tešíme sa na ďalšie zimné akcie.