O škole Možnosti štúdia ELearning Rozvrh Webmail Mapa Výrobky školy Kontakt Napíšte nám

Akcie školy 2012/2013

Turistický pochod po stopách Beskydsko - Javorníckej magistrály

     Stredná odborná škola drevárska Krásno nad Kysucou a Školské stredisko záujmových činností uskutočnili dňa 13. októbra 2012 turistický pochod. Vybrali sme trasu s názvom “Po stopách Beskydsko-Javorníckej magistrály“ so zrazom na styčných miestach: Petranky, Semeteš, U Melcíka. Všetci 214 účastníci turistiky sa stretli  o 12.00 hod. na horeuvedených miestach. Niektorí prišli pešo aj so svojimi štvornohými miláčikmi, iní na bicykloch, ale spoločným znakom bola dobrá nálada a pocit, že robíme niečo dobré pre svoje zdravie. Bolo nám tak dobre, že spontánne vznikla o tomto dni aj básnička:

 

V sobotu na Kolomana,

rýdziky sme našli zrána.

Na lúke pod Petrankami

slnečno i s prehánkami.

V sobotu na Kolomana

pod rozhľadňou Oľa, Jana

špekáčiky opekali

suveníry  ponúkali.

V sobotu na Kolomana,

Fero v  hmle hľadal Jána.

Aj pes Jessi brechal kdesi

v sobotu na Kolomana

hľadal v tej hmle svojho pána.

 

     Pre všetkých  účastníkov turistického pochodu boli pripravené suveníry, ktoré vyrobili naši žiaci.   Okrem darčekov bolo prichystané pre turistov aj malé občerstvenie. Účastníci mali možnosť pokochať sa panenskou prírodou, krásnym panoramatickým výhľadom na krajinu a nazbierať  jesenné plody lesa.   

     Hlavným cieľom bolo zvýšiť zdatnosť a kondíciu najmä mladých ľudí v našom regióne, preferovať zdravý životný štýl a kladný vzťah k športu, spoznávanie prírody v oblasti Vysokých Javorníkov a Turzovskej vrchoviny. Oboznámiť širokú verejnosť s možnosťami pestovania turistiky v našom regióne.