O škole Možnosti štúdia ELearning Rozvrh Webmail Mapa Výrobky školy Kontakt Napíšte nám

Lyžiarsky kurz SOŠ drevárskej a stavebnej Krásno nad Kysucou

     Žiaci prvého ročníka Strednej odbornej školy drevárskej a stavebnej v Krásne nad Kysucou sa zúčastnili  kurzu pohybových aktivít v prírode so zameraním na zimné športy  v lyžiarskom stredisku Snowparadise Veľká Rača, ktorý sa konal od 29. 1. – 2. 2. 2018.

      Náplňou kurzu bolo naučiť každého začiatočníka základným pohybom na lyžiach a pokročilejších zdokonaliť v tom, čo už  vedeli. Jeho súčasťou bolo zjazdové lyžovanie, beh na lyžiach, pohyb a pobyt v prírode, relax a regenerácia. Zúčastnili sa ho žiaci z I. A, I. B a  I. C triedy. Všetci lyžiari boli roztriedení do skupín, podľa výkonnosti, kde sa im celý týždeň venovali inštruktori. Skúsení i začínajúci lyžiari otestovali nielen svoje schopnosti na zjazdovke, ktorá bola každý deň iná v závislosti od počasia. Každý sa za  týždeň niečomu priučil.

     Počas voľných chvíľ žiaci absolvovali túry na Veľkej Rači, prešli až na poľskú stranu, pozreli si z rozhľadne krásnu panorámu krajiny. Nacvičovali a upevňovali si vedomosti z prvej pomoci, uplatňovali ekologické zásady pri pobyte v prírode, učili sa orientovať v teréne a ďalšie topografické vedomosti.

      Poďakovanie patrí Lyžiarskemu stredisku Veľká Rača, ktorý nám vyšiel maximálne v ústrety a vytvoril nám podmienky na priebeh lyžiarskeho výcviku a zamestnancom Chaty Plemenár, kde boli naši žiaci ubytovaní. Viacerí z nich boli po prvýkrát na dlhšiu dobu mimo domova. Museli sa prispôsobiť dennému režimu, stravovaniu, pobytu v kolektíve rovesníkov. Zároveň im to pomohlo spoznať sa navzájom, upevniť si kolektív, ale aj spoznať svoje schopnosti a pestovať vytrvalosť.  

     Na záver sa chceme poďakovať všetkým inštruktorom za dobre odvedenú prácu a žiakom za disciplínu, vďaka ktorej sme predišli nepríjemným zraneniam a udalostiam. Čo je však najdôležitejšie, všetci sa vrátili zdraví a mohli opäť zasadnúť do prváckych školských lavíc a pripravovať sa na budúce povolanie.

 

Napísala: Mgr. Mária Gavenčiaková