O škole Možnosti štúdia ELearning Rozvrh Webmail Mapa Výrobky školy Kontakt Napíšte nám

SOŠ drevárska a stavebná Krásno nad Kysucou na brannom súboji žiakov

Rezort obrany pripravil pre stredoškolákov akciu s vojenskou tematikou, branný súboj študentov o účasť na 48 - hodinovom vojenskom výcviku KEMP. V rôznych disciplínach si pod vedením profesionálnych vojakov overili svoje vedomosti a fyzické schopnosti. Je to jedna z foriem, akou u žiakov vzbudiť záujem o obranu vlasti.

Strednú odbornú školu drevársku a stavebnú Krásno nad Kysucou reprezentovalo päť členné družstvo žiakov: Tatiana Tkadlecová a Peter Pospecha zo IV.B, Dominik Barnošák, Daniel Pupík a Peter Halvoník z II.A. Zo škôl celého Žilinského samosprávneho kraja získala naša škola krásne druhé miesto.

Atraktívnou formou si preverili svoje fyzické schopnosti, bližšie sa zoznámili s prácou profesionálnych vojakov, ale takisto si overili svoje vedomosti z prvej pomoci, topografie či z oblasti radiačnej, chemickej a biologickej ochrany. Okrem toho si žiaci vyskúšali streľbu z airsoftových zbraní a otestovali svoje vedomosti v teste z histórie a vojenských dejín Slovenska, diskutovali s profesionálnymi vojakmi Ozbrojených síl SR a videli ich prácu v praxi.

 

Napísala: Ing.arch.Beáta Kontrišová

Foto: Mgr. Marián Ondrúšek