O škole Možnosti štúdia ELearning Rozvrh Webmail Mapa Výrobky školy Kontakt Napíšte nám

13. ročník Medzinárodného turnaja v minifutbale o Putovný pohár predsedníčky ŽSK

     Stredná odborná škola drevárska a stavebná v Krásne nad Kysucou usporiadala 13. ročník Medzinárodného turnaja v minifutbale o Putovný pohár predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja, ktorý sa uskutočnil 5. októbra 2018.

     Zišli sa súperi zo Slovenska a Čiech. Naša škola spolupracuje so Střední školou nábytkářskou a obchodní Bystřice pod Hostýnem. Ďalšou školou bola Stredná odborná škola technická z Čadce a Stredná priemyselná škola informačných technológií z Kysuckého Nového Mesta. Medzinárodného turnaja sa zúčastnili vzácni hostia: predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Ing. Erika Jurinová,  primátor mesta Krásno nad Kysucou a poslanec ŽSK Ing. Jozef Grapa a zástupcovia zúčastnených škôl. Súťažné družstvá z týchto škôl si navzájom zmerali sily v minifutbale.  Na víťaznom prvom mieste sa umiestnilo družstvo zo Strednej priemyselnej školy informačných technológií z Kysuckého Nového Mesta. Z tejto školy bol vyhlásený najlepší brankár Gabriel Kubaščík. Druhé miesto obsadilo družstvo zo Strednej odbornej školy drevárskej a stavebnej Krásno nad Kysucou a zároveň Peter Halvoník získal ocenenie najlepšieho hráča turnaja. Stredná odborná škola technická z Čadce a jej družstvo skončilo na treťom mieste.

     Zúčastnení športovci dokázali, že neprišli len súťažiť, ale aj stráviť príjemné chvíle, pretože športový duch spojil do jedného kolektívu všetkých súťažiacich a naplnilo sa francúzske príslovie "Lopta hľadá dobrého hráča".

Napísala: Mgr. Mária Gavenčiaková