O škole Možnosti štúdia ELearning Rozvrh Webmail Mapa Výrobky školy Kontakt Napíšte nám

Akcie školy 2011/2012

Imatrikulácie na SOŠ drevárskej v Krásne nad Kysucou

Imatrikulácie na SOŠ drevárskej v Krásne nad Kysucou

 

Kultúrny dom v Krásne nad Kysucou bol v novembrový piatok 2011 slávnostne vyzdobený a naladený. Na poludnie sa zaplnil pedagogickým zborom a žiakmi zo Strednej odbornej školy drevárskej v Krásne nad Kysucou.

Novembrový imatrikulačný deň bol výnimočný pre celú našu školu no najmä pre našich prvákov, pretože vstúpili do cechu SOŠ drevárskej a oficiálne sa stali jej žiakmi. No nemali to také ľahké. Najskôr museli splniť úlohy, ktoré si pre nich pripravili žiaci z 3.O triedy. Naši prváci sa popasovali s úlohami ako napr. skákanie cez lano so zaviazanými nohami, vzájomnom si čistení zubov so šatkami na očiach, zatancovanie si v sukniach na Labutie jazero a v neposlednom rade ukázali aj svoj spevácky talent. Predviedli aj svoju zručnosť v prácach typických pre odbor, ktorý sa rozhodli na našej škole študovať. Sľúbili dodržiavanie desiatich pravidiel školy a napokon boli slávnostne imatrikulovaní. O veselý kultúrny program sa postarali ich starší spolužiaci, zahrala a zaspievala všetkým folklórna skupina Drevár. Rodina drevárov sa tak oficiálne rozrástla o murárov, stolárov, tesárov, čalúnnikov, operátorov stavebnej výroby a operátorov drevárskej a nábytkárskej výroby.

Veríme, že nikdy neoľutujú rozhodnutie v pokračovaní štúdia na našej škole. Motto drevárskej imatrikulácie sa nieslo v duchu: "Svet potrebuje ľudí, ktorí dokážu niečo urobiť a nie ľudí, ktorí dokážu vysvetliť prečo nič neurobili."

FOTOALBUM